خط ویژه :4813- 021 تماس : 44273600-021

اولین درب اتوماتیک اختراع شده در یونان باستان (ارائه ویدیوی سه بعدی) – تاریخچه اولین درب اتوماتیک جهان!

درب اتوماتیک مدرن ممکن است چیزی باشد که اکنون آن را مسلم می دانیم ، اما فقط در چند دهه گذشته انتظار داریم که مغازه ها ، فرودگاه ، دفاتر ، سالن های ورزشی و سایر درهای فضای عمومی برای ما باز شود!

اولین استفاده از هر نوع درب را می توان در مصریان باستان جستجو کرد ، زمانی که آنها برای اولین بار در مقبره ها استفاده می شدند. یونانیان باستان همچنین برای جدا کردن خانه ها از فضای باز و استفاده از آنها برای تعریف فضاهای مختلف زندگی ، آنها را در ساخت و سازهای خود گنجانیدند. یونانی ها شاید اولین کسانی نبودند که در ساختند ، اما در واقع اعتبار اولین نسخه اتوماتیک در جهان را به آنها اعتبار می دهند!

توسعه اولین درب اتوماتیک
قدمت قرن 1 میلادی ، ریاضیدان مشهور ، هرون ، از یک سیستم هیدرولیکی استفاده کرد که برای جابجایی درهای معبد مهم یونان در اسکندریه به جابجایی آب سنگین متکی بود. هیرون بیشتر به خاطر کارهای اولیه و پیشگامانه اش در زمینه مکانیک شناخته می شود و او یک مخترع با استعداد بود. مهمترین کار وی که تاکنون کشف شده در سال 1896 یافت شده است. این اثر که “Metrica” ​​نامیده می شود ، شامل بینشهای کلیدی در مورد هندسه ، از جمله فرمولهایی برای تخمین اعداد ملموس در محاسبات ریشه مربع است. آثار وی به شدت تحت تأثیر دیگر مخترع برجسته آن زمان ، ارشمیدس قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.